הרצאות לחברות – העובד היצרן

הרצאות לחברות
הנעת עובדים בחברה
December 29, 2016
הרצאות לחברות
הרצאות לחברות – העובד המנהלן
January 13, 2017

הרצאות לחברות


S כל מנהל כיום, יכול להשתייך לאחד מארבעת הסוגים - היצרן, המנהלן, היזם או המתכלל.
המטרה של כל מנהל בסופו של דבר, היא להגיע להישגים, למצות את מירב הפוטנציאל מעובדיו וכמובן להגשים את שאיפותיו.
מי הוא המנהל היצרן? מדוע הוא מכונה הזאב הבודד וכיצד מנוהלות חברות כאשר המנהל היצרן עומד בראשן? היצרן הוא אדם בעל בקיאות רבה בשדה העשייה שלו, חרוץ ושקדן, מפיק תוצאות בצורה מצוינת. היצרן בעל מניע הישג עז וידע טכנולוגי או מקצועי רב, בכדי שיוכל להפיק את התוצאות הטובות ביותר בזמן הקצר ביותר.

המנהל היצרן בחברה


כיום בכל חברה ישנו מנהל אחד לפחות שמשמש כיצרן המושלם. היצרן משמש ידען בתחומו ומקבל את ההחלטות הנכונות, בעל צורך בהישג כדי לממש את ההחלטות שלו.
כאשר מנהל בחברה מבצע את תפקיד היצרן, הוא מתפקד כזאב בודד, מתמקד בהשגת תוצאות בלבד, קופץ מבעיה לבעיה וממשבר למשבר, וכמובן עוסק בכיבוי שריפות והרבה התרוצצות.
המנהל היצרן מכור לעבודתו בחברה ואם אין לו עבודה הוא מודאג. לרב אנו נמצא אותו עסוק ואף מתלונן על העומס בעבודה, אך בפועל הוא מאושר יותר כאשר הוא עמוס היות והערכתו העצמית נגזרת מתפיסה זו.

כיצד מנוהלות החברות

חברות שמנוהלות על ידי הזאב הבודד סובלות מאי איזון משמעותי - קיים נטל עבודה רב, חוסר התמקדות בחזון, חוסר ניצול של כוחה של קבוצה וכוחם של העובדים, קושי בייצור מקורות השראה וכמובן קושי במיצוי הפוטנציאל של העובדים. לרב גם נמצא עובדים רבים מהלכים בשיכול ידיים עקב נוכחותו הדומיננטית.
מי מגיע לפני הזאב הבודד? כולם, ומי עוזב אחריו? כולם.
העובדים מחכים למשימות, לחיבור למטרה וכמובן להאצלת סמכויות, שכן העובדים לא מסוגלים לבצע את המשימות משביעות רצון ואינם מקבלים הכשרה יסודית בשום שלב.

הנעה לפעולה

בכל חברה המנוהלת על ידי יצרנים רבים, ניתן למצוא הכשרות דלות וחניכות בסיסיות בלבד. הכפיפים לא לומדים בצורה יסודית את תפקידם אלא מבצעים משימות פשוטות תוך חיקוי וכיבוי שריפות.
המנהל היצרן יכול להוות סיכון לחברה שרוצה ללכת אחרי חזונה ולהציב מטרות ברורות לארגון. המנהל היצרן צריך להיות מאוזן על ידי מנהלים ביורוקרטיים, בעלי חזון ובעלי יכולות מנהיגות גבוהות.
מנהלים אלו מצליחים לקחת חברות קטנות לפרוץ איתן את כל המחסומים ולטפס לפסגות הגבוהות ביותר.

כיצד לשפר מנהיגות בחברה

הזאב הבודד מכבד ביצועיסטים יצרניים, הישגים מהירים, כאלו שעובדים ולא מדברים, ללא חשיבה לטווח הארוך. הזאב הבודד נמצא תמיד בקו האש, עושה את המלאכה בעצמו, במקום לכוון, להדריך ולהנחות את עובדיו לביצוע המשימות במקביל וביסודיות.
חברות סובלות מיצרנים בודדים ומחוסר חזון, מחוסר מיצוי פוטנציאל, חוסר במקומות השראה והגרוע מכל - חוסר במטרות וחזון אשר יניעו את כלל העובדים לביצוע משימות מידי יום.
מהי כוחה של קבוצה? כיצד ניתן לפתח יכולות מנהיגות וחזון? כיצד ניתן להפיק מקורות השראה? כל חברה צריכה לקבל כלים, ללמוד ולהתקדם. מזמינים אתכם להשתתף בהרצאתו הסוחפת והמעצימה של שמעון אמסלם, לקבל מידע נוסף בנושא ותחומי העשרה נוספים.

Designed by Freepik